15.12.2016
Національна служба з людського запліднення і ембріології при міністерстві охорони здоров’я Великобританії дозволила клінікам звертатися за ліцензіями на проведення штучного запліднення з використанням ДНК трьох батьків.
У лютому цього року британський парламент проголосував за прийняття проекту, що дозволяє донорство мітохондрій. Однак без дозволу профільного управління, клініки не могли проводити відповідну процедуру.
Читай також: Вчені пояснили, чому у дитини має бути троє батьків
Британське управління з ембріології і штучного запліднення схвалив процедуру зачаття дітей від трьох осіб — одного чоловіка і двох жінок.
Технологія із застосуванням трьох ДНК спрямована на те, щоб допомогти жінкам, страждаючим від дефектів мітохондрій в яйцеклітині. Через це у дитини можуть бути невиліковні мітохондріальні захворювання, серед яких порушення функцій головного мозку, вади серця, сліпота та інші. Використання ДНК жінки-донора збільшує шанси появи здорової дитини.
ДНК мітохондрії не впливає на зовнішність і інші характеристики майбутнього немовляти, стверджують вчені, тому дитина буде схожа на своїх батьків.
Фото: hollydolly.com.ua