Китайські вчені заявили про нестачу мавп для лабораторних досліджень

15.05.2021

Секретар Китайської асоціації з розведення і розвитку лабораторних приматів Чжао Шеньлі заявив, що в КНР спостерігається гостра нестача в лабораторних мавпах.

Фото: © treehugger.com

Через попит серед вчених їх не встигають розводити. За п’ять років ціна на одну мавпу зросла до майже 10 тисяч доларів. Про це пише видання The Vice.

Навіть ті, хто в змозі заплатити таку ціну, не можуть купити мавп, оскільки «їх просто немає».

Основною причиною нестачі лабораторних приматів вважають заборону Китаю на торгівлю дикими тваринами, який прийняли в 2020 році на тлі пандемії Covid-19. Після цього імпорт і експорт мавп у Китаї припинилися. Власні запаси країни також виснажилися, оскільки деякі види приматів, придатних для лабораторних досліджень, мешкають в Південно-Східній Азії за межами Китаю.

Читай також: ВЧЕНІ ЗМОГЛИ ОБ’ЄДНАТИ МОЗОК ТРЬОХ МАВП В ЛОКАЛЬНУ МЕРЕЖУ

Експерти обґрунтовують таку високу вартість приматів труднощами в їх вирощуванні, яке займає вісім років, за п’ять з яких тварини досягають статевої зрілості.

Разом з тим в наукових дослідах можуть брати участь тільки ті особини, які були вирощені людиною. Крім того, до потрапляння в лабораторію мавпи повинні пройти ряд тестів.

Катерина Теличин