П’ять рідкісних захворювань, про які ви не знаєте

03.09.2016

Вчені склали список п’яти досить рідкісних захворювань, про які відомо далеко не кожному.

Синдром Аліси в країні чудес

В світі налічується близько 7 тисяч рідкісних хвороб, причому це число зростає. Взагалі рідкісними вважаються недуги, від яких страждають менше 200 тис. чоловік в країні в будь-який момент часу.

Читай також: Психологічні захворювання більш поширені у містах — вчені

Ось перелік п’яти найбільш рідкісних захворювань на Землі, про які Ви, мабуть, не чули:

1. Синдром Аліси в країні чудес. Розлад зачіпає головний мозок і впливає на сприйняття людиною розміру: пацієнти періодично відчувають зміни положення тіла або навколишнього світу, через що об’єкти і частини тіла їм здаються меншими або більшими, ніж вони є насправді. Причина появи цього синдрому невідома.

2. Алергія на воду. Якщо врахувати той факт, що людське тіло на 60 % складається з води, це досить несподівано, що у кого-небудь може бути алергія на воду. Цей стан також відомий, як Аквагенна кропив’янка, і після того, як пацієнту на шкіру потрапила вода, особливо в область шиї, рук і на верхню частину тулуба, у нього з’являється свербіж. Такі люди не можуть просто поплавати, прийняти душ або вийти на вулицю в дощ.

3. Синдром ходячого трупа. Ця недуга також відома, як синдром Котарді або марення Котарді, на ім’я паризького невролога Жюльса Котарді, який вперше описав стан в 1882 році. Синдром ходячого трупа є психічним розладом, коли людина вважає, що у неї відсутні частини тіла або що вона втратила свою душу або померла.

Особи з цим розладом можуть не приймати їжу і воду, вважаючи, що їм це не потрібно, тому що вони померли. Вони день у день ходять на кладовище і нехтують особистою гігієною.

Хоча це вкрай рідкісний стан, при якому причини залишаються неясними, синдром ходячого трупа часто зустрічається поряд з іншими психічними захворюваннями — такими як шизофренія і розлади настрою.

Один з таких випадків описаний в журналі Psychiatry в 2008 році. 53-річна жінка з Філіппін скаржилася на запах гниючої плоті і просила помістити її в морг.

4. Синдром кам’яної людини — генетичне захворювання, при якому після пошкодження, зв’язки, кістки, сухожилля, сполучні тканини стають твердими, як камінь. Згодом у людини з’являється другий скелет, через це людина не може рухатися.

5. Синдром чужої руки — захворювання, при якому відбувається мимовільна, але цілеспрямована діяльність однієї руки. Наприклад, хворий може з одного боку застібати сорочку, а з іншого розстібати. Ця хвороба пов’язана з роботою деяких ділянок головного мозку, що відповідають за рух.

Один випадок був описаний у 1998 році, коли 81-річна жінка повідомила, що вона «боїться» своєї лівої руки, після того, як вона кілька разів ударила її і спробувала задушити.

Сканування мозку пацієнтів з синдромом чужої руки показало, що стан може виникнути в результаті ураження областей головного мозку, що беруть участь в управлінні рухом, в тому числі в мозолистому тілі, а також в лобових, тім’яних і потиличних частках.

Такі пошкодження можуть виникнути після інсульту, при нейродегенеративних захворюваннях — таких як хвороба Альцгеймера, при пухлині головного мозку і судомах. Певні форми мозкової хірургії також можуть викликати синдром чужої руки.

Фото: bublbe.com

newscomua