Часта потреба в денному сні говорить про нездоров’я — вчені
14.01.2018
Шведські медики заявили, що бажання спати вдень, при 7-8-годинному сні вночі, свідчить про збій в організмі.
Якщо нічний сон людини триває 7-8 годин поспіль, а вдень його організм знову потребує дрімоті, то це може бути першою ознакою якогось порушення в ньому, про це повідомляють медики з шведського Інституту досліджень стресу.
Денний сон вони назвали симптомом запалень, депресій, надмірної ваги і нестачею вітамінів.
Читай також: ХРОНІЧНА НЕСТАЧА СНУ ПРИЗВОДИТЬ САМОЗНИЩЕННЯ МОЗКУ
Непереборне бажання поспати вдень у досить літніх людей, зокрема, може бути ознакою передінсультного стану. Вчені стверджують, що ймовірність інсульту у них в 2–4 рази вища, ніж у людей, які сплять тільки вночі. Ще однією причиною, що викликає сильну тягу заснути вдень, є хвороба нервової системи під назвою нарколепсія.
Небезпечний «ґрунтовний» денний сон для тих, у кого діагностовано діабет. Заснувши в світлий час доби і потім прокинувшись, такі люди ризикують спровокувати різкий стрибок гормонів, який в свою чергу цілком здатний підняти рівень цукру в крові до критичної позначки.
Дослідження шведських фахівців показало, що після безсонної ночі короткий денний сон може принести багато користі. Фахівці використовували електроенцефалографію, і вона продемонструвала, що позитивний ефект для здоров’я проявляється вже після 10 хвилин денного сну.
Фото: racurs.ua