Медики з’ясували, чому космонавти мають проблеми із зором

28.11.2016

Американські вчені пояснили причину різкого падіння гостроти зору у космонавтів, які повернулися з МКС на Землю.

астронавти мкс

Як виявилося, у всьому слід звинувачувати невагомість, адже саме через неї у космонавтів спостерігається сильне деформування очного яблука. Після польотів космонавти поголовно скаржилися на часті мігрені і досить затуманений зір.

Читай також: Польоти в космос атрофують м’язи спини космонавтів

До 2010 року ці скарги в основному ігнорувалися так, як не пов’язані з перебуванням у відкритому космосі; потім проблемою зацікавилися, однак помилково вважали, що падіння відсотка зору у людей, що побували на орбіті, пов’язане з підвищенням мозкового тиску в умовах невагомості, що, відповідно, позначається на роботі людського організму в цілому та зорових нервів – зокрема.

Однак, як з’ясувалось, причиною була не кров, а спинномозкова рідина. Вона обволікає мозок і допомагає боротися з різкими перепадами тиску, але в умовах невагомості рідина скупчується навколо занадто багато і починає тиснути на оптичні нерви і очі.

Дослідження показали, що більш тривале перебування в невагомості сприяє більшому підвищенні тиску рідини, що в кінцевому результаті може призвести до незворотних змін — далекозорості або втрати зору.

Фото: day.kyiv.ua

Христина Качарай