21.01.2017
Наукові співробітники з італійського Університету Павія знайшли пояснення такого неприємного явища, як плітки.
В експерименті, який провели науковці з італійського Університету Павія, взяли участь 22 представниці прекрасної статі. Коли вони брехали, їх мозок виробляв більше окситоцину, ніж під час звичайної бесіди.
Перед початком досліду дівчат змусили чекати в коридорі. В звичне коло спілкування експерти ввели спеціально запрошену актрису і незнайому дівчину. Артистка розповідала присутнім плітки про новеньку, яка не бере участь у досліді, або просто зав’язувала емоційну розмову про свою травму, заважала їй займатися спортом.
Після того, як час очікування закінчувався і експеримент «починався», вчені збирали проби слини і просили студенток заповнити не важливу анкету, яка не грала роль в дослідженні. На наступний день вчені проводили нейтральну бесіду з кожною учасницею експерименту, цікавлячись її віком та іншими дрібними речами.
Читай також: Вчені довели, що хлопчики частіше пліткують, ніж дівчатка
p>
Дослідники виявили несподіваний вплив пліток на рівень гормону кохання в організмі. Звичайна розмова на сторонні теми не викликає такої реакції гіпоталамуса. Ефект сплеску рівня окситоцину не залежить від особистісних особливостей або темпераменту випробовуваних.
Фото: znaj.ua