Книги та екрани гаджетів не викликають короткозорість у підлітків

03.03.2015

Американські вчені дійшли висновку після досліджень, що тривале перебування у моніторів комп’ютерів і читання книг, не є головними причинами погіршення зору у дітей.

короткозорість діти

Практично всі сучасні дисплеї, що відносяться до комп’ютерів і різного роду мобільних пристроїв, а також читання книг викликають підозру у людей, у зв’язку з острахом втрати зору ще в ранньому віці. У зв’язку з цим американські вчені вирішили провести свої дослідження в цьому напрямку.

У досліді брали участь майже п’ять тисяч підлітків і дітей. З’ясувалося, що у більшості з них короткозорість з’являється через рефрактивну аномалію очей. Таким чином, очі втрачають свою здатність і людина починає гірше бачити, що є найпоширенішою причиною.

Читай по темі: Смартфони спричиняють короткозорість при частому користуванні

В загальному було встановлено 13 факторів ризику розвитку короткозорості до восьмого класу школи. Як виявилося, найбільш вірогідний розвиток цього захворювання у дітей в тому випадку, якщо в обох батьків діагностована міопія і рефракційна аномалія.

Всупереч очікуванням, експеримент показав, що читання або сидіння перед телеекраном не завжди впливає на розвиток короткозорості.

Фото: hnb.com.ua

newscomua