Від зараження вірусом Ебола можна вберегтись або зменшити ризик захворіти, якщо користуватись порадами Центру за контролем та профілактики захворювання.
Ебола передається в основному через рідини, кров, слину, піт чи рвотні маси. На сьогоднішній день вакцини не винайдено.
Не зважаючи на важкі наслідки хвороби, яка викликає кровотечі з очей, вух, рота, попередити захворювання дуже просто.
Згідно даних Центру за контролем та профілактики захворювання потрібно ретельно вимити руки теплою водою з милом, в разі якщо це не доступно, то можна застосувати дезінфікуючий засіб.
Запобігати контакту з людиною, яка можливо інфікована, особливо з її біологічними рідинами. Якщо потрібно перебувати із зараженою людиною, то потрібно одягати захисний одяг, маски та рукавиці. Якщо людина, яка заражена вірусом, мала контакт із постільною білизною, то її потрібно продезінфікувати.
Якщо ви маєте підрозри про інфікування вірусом, також це стосується ваших знайомих, то потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.
Гарячка Ебола розвивається дуже швидко, розпочинається із підвищенням температури до 38-39 °C та вираженою інтоксикацією. Також присутній сильний головний біль, біль в м’язах та суглобах. Пізніше з’являється першіння в горлі, сухий кашель. На 2-3 день з’являється нудота, пронос, біль в животі. В деяких випадках може спостерігатися специфічний плямисто-папульозний висип, який з’являється на 4-5 день хвороби. Спочатку висип помітний на обличчі, згодом на грудній клітці та інших частинах тілах. Основні симптоми хворого — глибокі запальні очі, гіперемія кон’юнктиви, нерухоме обличчя та загальна загальмованість.