Додатковий сон допомагає відновити пам’ять

28.04.2015

Група американських вчених із Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі в результаті проведеного дослідження встановила, що додатковий сон відновлює пам’ять.

сон людини

Для експериментів задіяли плодові мушки, поділивши їх на три групи. Вчені втрутилися в їх здатність запам’ятовувати, відключили ген пам’яті в кожній групі.

У першій групі відключення гену пам’яті призвело до стану, який схожий з хворобою Альцгеймера. Решті мух замість цього давали препарат, який імітував діяльність важливого нейромедіатора. У третій групі був надлишок цих зв’язків.

Читай також: Нічні перекуси негативно впливають на пам’ять людини

Потім всім комахам продовжили час сну, після чого вияилось, що додатковий час на відпочинок дозволило головному мозку мушок відновити втрачену функцію, яка пов’язана з формуванням нових спогадів. Фахівці зробили висновок, що сон має прямий вплив на мозкові клітини і їх взаємозв’язок.

Цікаво: Солодкий сон залежить від країни проживання

Таким чином, експерти переконані, що під час сну в головному мозку людини зміцнюються зв’язки, що кодують спогади. До того ж, нейронні механізми мух схожі з людськими.

Фото: diagnoz.net.ua

Христина Качарай