Які контактні лінзи обрати, якщо набридли окуляри? | New-s.com.ua
New-s.com.ua

Які контактні лінзи обрати, якщо набридли окуляри?

Що робити, якщо набридли окуляри? Хочеться хоч іноді зняти їх та при тому бачити не гірше, ніж до того. Контактні лінзи заміняють надокучливі окуляри і у вас є можливість навіть відкорегувати колір своїх очей.

Фото: macleayoptics.com.auЗмініть окуляри на контактні лінзи

Контактні лінзи – це випуклі пластикові диски, які закривають рогову оболонку ока. Лінзи виконують ту ж функцію, що й окуляри. Носити контактні лінзи можуть люди віком від 10 до 70 років. Обираючи лінзи, слід враховувати спосіб життя та вік людини.

Перші тверді контактні лінзи виготовляли поліметилметакрилату (PMMA-лінзи). Вони були міцні та надійні, але перекривали доступ кисню до рогової оболонки ока. На сьогодні тверді лінзи рідко можна зустріти.

Більшу популярність зараз мають шорсткі газопроникні лінзи (RGP-лінзи). Такі лінзи добре зберігають форму рогової оболонки ока, чудово корегують зір. Однак їх недоліком є важке звикання. Це не стає на заваді людям у виборі RGP-лінз, які володіють кращими оптичними характеристиками. Шорсткі лінзи міцні та захищені від накопичення протеїну. RGP-лінзи виготовляють на основі силіконових полімерів, які забезпечують доступ кисню до рогової оболонки ока.

Для виготовлення м’яких лінз (їх ще називають гідрофільними або гідрогелевими) обрали еластичний пластик, який забезпечує вологовміст до 90 %. Гідрофільні лінзи більш делікатні та потребують ретельного догляду та регулярного очищення.

Революцію у виготовленні контактних лінз зробили короткочасні лінзи у 1987 році. Традиційні лінзи потрібно було заміняти кожних півроку чи рік. Короткочасні лінзи міняли через кожних два тижні. Вони чудово підійшли тим людям, які страждають очною алергією, та тим, хто погано переносить розчини для очищення лінз. Недоліками короткочасних лінз стала ультра-тонкість та неспроможність виправити астигматизм.

Кольорові контактні лінзи були створені лише для того, щоб їх легше вставляти в око та знімати. Зараз з допомогою лінз можна підкреслити колір очей, зробити його глибоким та чарівним. Також ви можете повністю змінити колір своїх очей, наприклад з сірого на зелений, темно-коричневий чи яскраво-голубий.

Існують торичні лінзи, які відрізняються від звичайних формою. Дві випуклості під різними кутами у торичних лінзах корегують астигматизм та покращують гостроту зору. Перевагою торичних лінз є те, що вони добре тримаються в очах та не крутяться. Придбати торичні лінзи можна лише за рецептом. До того ж, доступні торичні лінзи короткочасні, тверді (RGP-лінзи), м’які та кольорові.

Людям, які страждають пресбіопією (стареча далекозорість), пропонують біфокальні контактні лінзи. Такі лінзи корегують як далекозорість, так і короткозорість. Також доступні м’які та RGP-типу біфокальні лінзи.

По матеріалам:NewsMe