Клімакс і менопауза: в чому відмінність?
23.11.2017
Життя жінки складається з певних циклів, яким неухильно підкоряється організм.
Спочатку дівчинка перетворюється на дівчину, про що свідчить перша менструація. Потім вона стає жінкою, народжує дітей. Згодом починається наступний віковий етап, період менопаузи — припинення менструацій. Це є наслідком згасання дітородної функції.
Допоможуть препарати
Менопауза може супроводжуватися вельми неприємними та хворобливими станами. Тоді лікарі кажуть, що в жінки розпочався клімакс. Через зміни гормонального фону організм зазнає серйозних пертурбацій, від яких нерідко страждають чимало органів і нервова система.
Тішить, що медицина не стоїть на місці і вчені розробили чимало ліків, котрі дають змогу пережити цей складний період із мінімальною шкодою для здоров’я та психіки. Якщо вам потрібні такі засоби, на сайті інтернет-аптеки «Пані Аптека» є спеціальний розділ, присвячений гінекологічним препаратам.
Еволюційний відбір проти «гіпотези бабусі»
Чому починається менопауза? Це запитання ставлять собі не тільки мільйони жінок, а й безліч учених, але досі остаточної відповіді отримати не вдалося. Є кілька гіпотез:
• еволюційний відбір. Самки, неспроможні мати потомство, вже не потрібні популяції;
• роль чоловіків. Протягом усієї історії людства вони активніше звертали увагу на жінок репродуктивного віку. Тому накопичилися мутації, які з часом почали «вимикати» функцію дітонародження;
• репродуктивний конфлікт. Представниці прекрасної статі втрачають здатність мати потомство, коли їхні дочки досягають дітородного віку;
• «гіпотеза бабусі». Жінки позбавляються можливості народжувати, щоб допомагати доглядати за онуками.
Наразі жодна з цих гіпотез не має достатнього підтвердження. Утім, воно й не дивно: вивчати менопаузу розпочали не більш як сто років тому, адже до цього жінки рідко доживали до її початку.
Вдумливий підхід до непростого періоду
Відчутні симптоми клімаксу спостерігаються у понад 60% представниць прекрасної статі. Ідеться про прискорене серцебиття, відчуття жару й емоційну нестабільність. В особливо важких випадках лікарі призначають замісну гормональну терапію, яка сприяє підвищенню рівня гормонів.
Але таке лікування має свої негативні сторони: є дослідження, котре підтверджує, що тривалий прийом гормонів може спровокувати онкологічні захворювання і порушення роботи серцево-судинної системи. Тому самостійно призначати собі ліки не варто, прийом гормонів має бути обґрунтований і контрольований лікарем.
Іноді в цей непростий період організму для підтримки нормальної життєдіяльності досить вітамінно-мінеральних комплексів. Наприклад, часто жінкам призначають препарати кальцію для профілактики остеопорозу або статини для нормалізації рівня холестерину. У будь-якому разі оптимальні для вас медикаменти зможе підібрати лише лікар.