26.04.2016
В ході недавнього дослідження британські вчені розповіли, що попередні дослідження фахівців про сприйняття болю людиною невірні.
Науковці з Університету Рідінга та Університетського коледжу Лондона, перевіряючи загальну картину активності мозку, так звану «больову матрицю», яка відповідає за відчуття болю, використовували функціональну магнітно-резонансну томографію, для того, щоб визначити роботу больових центрів головного мозку у двох респондентів, в яких діагностовано рідкісний синдром — вроджену сенсорну нейропатію (з народження учасники не відчувають болю). Виявилося, що всі учасники показали однакову роботу центральної нервової системи.
Читайте також: Люди готові заподіювати біль за наказом начальника
Раніше вважалося, що за біль відповідає так звана матриця з лобової частки мигдалеподібного тіла, мозкової кори і таламуса, яка порушується при неприємному відчутті. Однак в ході експерименту над хворими фахівцям вдалося з’ясувати, що матриця їхнього мозку збуджується при уколі голкою так само, як і у здорових людей.
За словами вчених, такі результати ставлять під сумнів загальноприйняту модель больової матриці. Швидше за все, активність мозку відповідає лише за сприйняття сенсорних стимулів, на які звернено увагу людини. Люди, які не відчувають болю, зберігають всі інші види відчуттів, тому активна матриця пов’язана з відчуттями від дотику голки, а не з фактичним болем.
Фото: vz.kiev.ua