08.09.2018
Дослідники з Великобританії дійшли до висновку, що діти, які живуть в районах з хорошим озелененням, мають більш розвинену просторову робочу пам’ять.
Результати дослідження були опубліковані в журналі British Journal of Educational Psychology.
Науковці висунули гіпотезу, що робоча пам’ять і увага можуть залежати від навколишнього середовища. Вони базували своє дослідження на принципах функціонування робочої пам’яті і теорії відновлення уваги (Attention Restoration Theory, ART), згідно з якою, існує припущення, що на природі люди краще концентрують свою увагу.
Для перевірки гіпотези було проведено експеримент: вивчено когнітивні характеристики 4758 дітей у віці 11 років з Англії. Частина учасників експерименту проживає в більш озеленених районах, решта – в місцях, де зелені практично немає. Показники робочої пам’яті та уваги оцінювалися по тому, як діти вирішують задані їм спеціальні завдання.
Читай також: ЧИМ КРАЩА У ДІТЕЙ ПАМ’ЯТЬ, ТИМ КРАЩЕ ВОНИ БРЕШУТЬ
В результаті було виведено кореляцію між успішним вирішенням цих завдань і ступенем озеленення району, де проживали діти. Таким чином з’ясувалося, що високий рівень озеленення району проживання позитивно впливає на показники робочої пам’яті та уваги.
Фото: © rybalsky.com.ua