Пам’ять про інфаркт зберігається в генах — вчені - New-s.com.ua
New-s.com.ua

Пам’ять про інфаркт зберігається в генах — вчені

17.09.2016

Пережитий інфаркт назавжди запам’ятовується в деяких специфічних генетичних послідовностях, які, як і всі інші гени, можуть передаватися у спадок — з’ясували вчені зі Швеції.

Під час інфаркту, організм підсилює роботу деяких генів, які здатні притупити біль серцевого нападу і відновити функції постраждалих клітин у період реабілітації. За словами шведського вченого Аса Йоханссона, епігенетичні зміни тісно пов’язані з серцево-судинними захворюваннями.

Читай також: До 2060 року кількість інфарктів зросте втричі

Це пояснюється досить специфічною реакцією організму людини при гострій формі ішемічної хвороби серця. Щоб захистити тканини при найгострішій фазі больового шоку, а заодно і відновити їх в майбутньому, в людському організмі активуються спеціальні гени. Завдяки хімічним модифікаціям ДНК і виникає можливість «записувати» інформацію про всі випадки важкого захворювання.

Як говорить шведський науковий співробітник Аса Йоханссон, серцево-судинні захворювання — лідери серед причин смертності. На їх виникнення і розвиток впливають негативні фактори стану навколишнього середовища, а також спадковість.

Фото: cikavosti.com