30.03.2016
Британські вчені з Університету в Ліверпулі стверджують, що гени мають незначний вплив на виникнення психічних захворювань.
Генетичні особливості, безумовно, впливають на формування різноманітних розладів психіки, проте справжні причини ментальних хвороб завжди криються в стресових ситуаціях, які довелося пережити таким пацієнтам.
Так, за словами Пітера Кіндермана, професора клінічної психології Університету Ліверпуля, за мислення в першу чергу відповідає біологічний пристрій мозку, який формує кожну нашу думку або емоцію, однак такі соціальні фактори, як безробіття або несприятливе оточення, не менш важливі. Коли йдеться про серйозні розлади психіки, наприклад, психоз, то спочатку потрібно звертати увагу на можливу психологічну травму, яку міг перенести пацієнт у дитинстві, а потім вже думати про фізіологічні аспекти хвороби.
Читайте також: АНОРЕКСІЯ СТАЛА ЛІДЕРОМ В РЕЙТИНГУ СМЕРТНОСТІ СЕРЕД ПСИХІЧНИХ РОЗЛАДІВ
Людину завжди супроводжують стресові ситуації (включаючи насильство, соціальні та економічні кризи, крах особистих відносин). Все це, на думку британських фахівців, робить людей вразливими до психічних захворювань.
Фото: charivne.info