30.04.2016
Під час здійснення дослідницьких проектів лікарі зафіксували, що репост повідомлень у соціальних мережах заважає чоловікам і жінкам запам’ятовувати інформацію.
Експерименти, в яких взяли участь 80 студентів, проводилися у Пекінському університеті. У лабораторії на комп’ютерах дві групи добровольців читали повідомлення з Weibo — китайського аналога Твіттера. Після прочитання одного повідомлення перша група вибирала між тим, щоб поділитися ним або ж перейти до наступного. Інша група могла тільки перейти до наступного повідомлення.
Читайте також: Соціальні мережі провокують розвиток депресії
Через деякий час вчені запропонували студентам пройти тест на пам’ять і пригадати, яку інформацію вміщали прочитані ними повідомлення. З’ясувалося, що добровольці з групи, де був можливий репост, помилялися вдвічі частіше, ніж студенти з іншої групи. Окрім того, вони не могли згадати повідомлення, які репостнули буквально декілька хвилин тому.
Таким чином, дослідники зробили висновок, що коли людина робить репост і ділиться інформацією з іншими в інтернеті, вона, сама того не бажаючи, витрачає власні когнітивні ресурси і в результаті сприймання та розуміння інформації стає гіршим, як і подальший процес навчання.
Фото: frnds.in.ua