Розмовна терапія допоможе зменшити страх перед візитом до стоматолога
Вчені дізналися, чого пацієнти бояться відвідувати стоматолога.
Чого люди бояться відвідувати кабінет стоматолога дізнались японські вчені. Як виявилось, потенційні пацієнти бояться не болю, а звуку спеціального обладнання.
Вчені проводили опитування, які довели, що багато людей до останнього відкладають візит до стоматолога. Коли зубний біль стане нестерпним, тоді більшість людей відвідують дантиста. Така поведінка багато хто пояснює страхом перед неприємними відчуттями, що виникають у процесі лікарських маніпуляцій. Але вчені дослідили, що пацієнти просто бояться звуків приладів.
Хіроюкі Каріб розповів, що працювати він почав у 1987-му році. Саме більше людей лякав звук бормашини. Раніше ніхто не досліджував мозкову діяльність таких пацієнтів, тобто що відбувається в мозку залишалося таємницею.
Щоб дізнатися що відбувається в мозку під час візиту до стоматолога, психологи попросили 21 жінку і 13 чоловіків у віці від 19 до 49 років заповнити анкету, відповівши на такі питання: напружені ви під час лікування зубів і чи відчуваєте занепокоєння при звуці бормашини.
Враховуючи відповіді добровольців , дослідники розділили їх на групи з низьким і високим рівнем страху, а потім провели магнітно-резонансну терапію під звук бормашини, дзвін інструментів і нейтральні звуки.
Як повідомляє The Guardian, результати сканування показали, що у відповідь на звуки стоматологічного обладнання у групи з низьким рівнем страху активізувалася слухова область кори головного мозку. А ось у другої групи з високим рівнем страху ці ж звуки викликали відгук у хвостатому ядрі, яке відповідає за поведінкові функції: емоції, оцінювання обстановки та прийняття рішень.
Хіроюкі Каріб сказав, що дослідження допомогло розробити метод, що допоможе зменшити страх перед стоматологічним кабінетом. Один із способів є розмовна терапія та консультація.