Кожен з нас не один раз у житті задумувався, чому двієчникам вдається досягти більшого успіху, ніж відмінникам. Якщо досі науково обґрунтованої відповіді як такої не було, то сьогодні психологи одноголосно пов’язують це явище з поняттям, яке у наш час є надзвичайно актуальним — емоційним інтелектом.
Як з’ясувалось, сьогодні вирішення найскладніших інтегралів далеко не таке важливе, як розвиток інтуїції та комунікабельності. Для того, щоби визначити рівень інтелекту є безліч тестів на IQ, але за якими показниками визначають рівень розвитку комунікабельності, інтуїції важко встановити. Сьогодні для визначення останніх користуються терміном «коефіцієнт емоційності», так званий EQ. Цей показник характеризує вміння людини спілкуватись з іншими, вміння усвідомлювати свої емоції та розуміти почуття інших.
Читай також:Підвищення рівня емоційного інтелекту — EQ
Погодьтесь, що саме емоції, а ще точніше наш контроль над ними, складають основу нашого емоційного інтелекту. Важко уявити людину без емоцій. У кожної людини є безліч емоцій: радість, хвилювання, сум, переживання, любов, здивування. Однак кожна людина різними емоціями проявляє своє ставлення на одну і ту ж ситуацію: хтось у сонячному дні при поганому настрої бачить світ у темних кольорах, а у кого радісно у душі, то і в калюжі побачить блиск.
Читай:Талант та емоції
На превеликий жаль, сьогодні люди частіше сприймають світ у темних кольорах, забуваючи про позитивне мислення. Запам’ятайте правило: «Якщо не можете змінити ситуацію, то змініть своє ставлення до неї».
Також по темі:Емоційний інтелект