Соціальні мережі провокують розвиток депресії

29.04.2016

Британські вчені дійшли до висновку, що активне використання соціальних мереж провокує виникнення у людей заздрості та депресивних розладів.

соціальні мережі депресія

Проаналізувавши результати власного дослідження, науковці з’ясували, що всього за тиждень постійного моніторингу соцмереж рівень депресії людини зростає в декілька разів. Людей, які щодня приділяють левову частку свого часу на перегляд соціальних медіа, починає «з’їдати» почуття заздрості: вони постійно спостерігають за тим, як знайомі викладають щасливі фото з подорожей і діляться своїми досягненнями.

До слова: Соціальні мережі змушують наш мозок деградувати

Вчені зазначають, що в соціальних мережах люди намагаються показати себе лише з хорошого боку, викладаючи тільки найвдаліші фотографії, тоді як в житті їхні фізичні та моральні якості дещо інші. А підлітки, та й навіть дорослі люди, які незадоволені своїм зовнішнім виглядом і життям, при перегляді таких фотографій відчувають заздрість, яка активно розвивається і призводить до серйозного ступеня депресії.

Щоб уникнути негативного впливу на психіку, експерти рекомендують концентруватися на реальному житті і не зациклюватися на чужих успіхах, адже в блогах вони часто бувають перебільшені або навіть вигадані.

Фото: prosocialmedia.info

Дана Сарабун