15.04.2018
Американські дослідники вияснили, що від хронотипу залежить не тільки ймовірність розвитку у людини різноманітних захворювань, але й ризик передчасної смерті.
Дослідження тривало 6,5 років. Протягом цього часу вчені спостерігали за здоров’ям 433 000 осіб у віці від 38 до 73 років. Одна частина добровольців охарактеризувала себе як «сов», а інша – як «жайворонків».
В результаті науковці встановили, що у «сов» більше проблем зі здоров’ям, ніж у «жайворонків». Люди, фаза добової активності яких припадає на нічну пору, мали більший ризик розвитку діабету, захворювань шлунково-кишкового тракту та депресій. Дослідники вважають, що це може призвести до передчасної смерті.
Читай також: ВЧЕНІ ВИЗНАЧИЛИ, В ЯКІ ДНІ ТИЖНЯ ЛЮДИ ВМИРАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
Точної причини таких закономірностей американські фахівці не встановили. Однак вони припускають, що «сови», яким доводиться переходити на режим «жайворонка», піддають свій організм неабиякому стресу. В зв’язку з тим, що «нічним людям» доводиться порушувати свої циркадні ритми, вони отримують проблеми з рівнем глюкози і деякими гормонами.
Фото: bokosmart.com