Синдром відмінниці
Є жінки, що прагнуть впродовж життя бути ідеальними в усьому. Психологи називають таке бажання — синдромом відмінниці. Чи потрібно з цим боротись? І так, і ні. Постараємось допомогти порадами, які допоможуть зберегти рівновагу.
Якщо людина намагається бути в усьому ідеальною, то здається, що в такому бажанні нема нічого поганого. Люди сприйматимуть тебе як цілеспрямовану людину, яка впорається з будь-якою ситуацією відмінно. Звичайно, що такий підхід допоможе досягти успіхів в житті.
З іншого боку, потрібно усвідомлювати, що ідеал не має меж. Тим паче, синдром відмінниці змушує постійно бути в переживаннях, відчувати страх перед кожною подією як перед екзаменом.
Поради для збереження рівноваги
1. Знайди причину пишатись собою. Якщо ж ти виявиш це, то похвали саму себе.
1. Знайди причину пишатись собою. Якщо ж ти виявиш це, то похвали саму себе.
2. Радій життю, як дитина. Дві хвилини сміху дуже корисні для душі і тіла. Не бійся показитись з друзями, як мінімум, переглянь комедію.
3. З’ясуй, що для тебе найважливіше. Допоможе у цьому список бажань. Для втілення в життя найважливішого — викладайся на 100%, на всі інші — 80%. Не витрачай своєї енергій на вторинні речі. Головне — правильно поставити пріоритети.
4. Уяви результат. Якщо в тебе не все вийде, то ти зриваєшся. Якби це страшно не було, та уяви собі навіть найгірший результат. Передбач, що може не вийти, щоби для тебе це було НЕ так страшно.
5. Не бійся випускати емоції на волю. Потрібно у вигляді сліз, розмов, обурення виявляти свої душевні стани. Навіть, якщо ти ззовні тримаєшся, то в середині у тебе все кипить. Це дуже шкідливо для здоров’я.
6. Не переймайся дрібницями. Припини ламати голову, яке враження і на кого ти складаєш. Не дозволяй думкам типу: «Чи все я зробила правильно?» полонити тебе. Навчись дивитись на будь-яке явище з посмішкою.
7. Подбай сама про себе!
Правила прості. Якщо ти належиш до цього типу жінок, то візьми собі до уваги, щоби не втратити голову від усіх своїх справ.