07.01.2018
Дослідження, проведене співробітниками Кембриджського університету, показало, що алкоголь пошкоджує ДНК, що сприяє розвитку онкологічних захворювань.
Повідомляється, що ацетальдегід пошкоджує ДНК в стовбурових клітинах крові, що підвищує ризик виникнення онкологічних захворювань в декілька разів. Згідно з результатами дослідження, 4% всіх випадків захворювання на рак у Великобританії були спричинені вживанням алкоголю.
Для того, щоб з’ясувати як ацетальдегід впливає на клітини, науковці генетично модифікували мишей, викликавши у них таку генетичну мутацію, яка не дозволяє стовбуровим клітинам крові виробляти фермент ALDH2.
В результаті, у мишей, позбавлених здатності до вироблення ферменту ALDH2, виявилося в 4 рази більше пошкоджень ДНК, тоді як окремі хромосоми взагалі повністю перебудовувалися.
Читай також: АЛКОГОЛЬ ПЕРЕШКОДЖАЄ УТВОРЕННЮ НОВИХ НЕРВОВИХ КЛІТИН
Науковці з лабораторії молекулярної біології Кембриджського університету з’ясували, що, коли людина починає вживати алкоголь понад міру, ацетальдегід починає накопичуватися в клітинах, що згодом призводить до змін ДНК, які можуть спричинити розвиток раку.
Фото: hyser.com.ua