Вчені виростили людські легені в лабораторних умовах - New-s.com.ua
New-s.com.ua

Вчені виростили людські легені в лабораторних умовах

Американські вчені зуміли виростити людські легені у лабораторії. Для їх створення використали легені дітей, які загинули в результаті нещасного випадку.

Фото: adaraclinic.caУчені виростили легені в лабораторії

Нову еру в трасплантології — еру пересадки органів може відкрити науковий прорив, який здійснили американські вчені, отримавши все це не від донорів, а прямо в лабораторії.

Вчені-дослідники в Галвестене (Техас) використовували в експериментів непридатні та пошкоджені легені двох дітей, загиблих внаслідок нещасного випадку та непридатних для трансплантації.

Один з органів обробили таким способом, що залишився один тільки кістяк із сполучної тканини. Після нанесення з других легких відповідного клітинного матеріалу, дослідний зразок помістили в живильний розчин.

Зафіксувавши через місяць початок розмноження клітин, вчені незабаром виростили орган нормальних розмірів. Експеримент після цього повторили.

За словами однієї з дослідників Д. Ніколс, для того щоб упевнитися, що все було зроблено правильно, знадобився цілий рік. Все, що здавалося неймовірним і здавалося науковою фантастикою, стало науково доведеним фактом. Вирощені таким чином легені, на думку дослідників, приблизно через дванадцять років будуть використані для трансплантації. Вона висловила впевненість, що студенти будуть це робити.

Як підкреслюють дослідники, вказаний метод вирощування органів кілька років тому (у 2010 р.) був спочатку відпрацьований на легенях у щурів.

Вирощені штучно легені людини за зовнішнім виглядом відрізняються рожевим насиченим кольором, будучи кілька більш м’якими. У планах учених спробувати пересадити їх у найближчі два роки свиням.

Легені, які були отримані таким способом, можна буде використовувати вже в найближчій перспективі для дослідження різних захворювань.

Тепер можна на власні очі побачити перебіг патологічних процесів у легенях, уражених пневмонією, емфіземою, хантавірус, туберкульозом та вплив на перебіг хвороби того чи іншого ліки, про що повідомив один із співавторів знову відкритого методики професор Х. Кортіелла.

Нагадаємо, що вчені, послідовно ускладнюючи свої завдання, протягом останніх чотирьох років, на колагенової основі помістили стовбурові клітини разом з клітинами другий легенів і всього за місяць виростили готову пару легенів.

По матеріалам:finanso.net