Вчені дізналися, як виникає стійкість до антибіотиків - New-s.com.ua
New-s.com.ua

Вчені дізналися, як виникає стійкість до антибіотиків

20.06.2017

Дослідники з Центру біостійкості Датського технічного університету вперше простежили процес отримання патогенними бактеріями генів, які забезпечують стійкість до антибіотиків.

Фахівці з’ясували, що хвороботворні бактерії отримують потрібні гени в ході властивого особливого процесу, що представляє собою примітивну форму статевого розмноження. Актинобактерії переважно мешкають в ґрунті. Якщо він забруднений відходами з тваринницької ферми або з лікарні, туди можуть потрапити і бактерії-патогени. Тоді з’являється можливість для переносу генів. Про це пише Eurekalert.

Всі препарати створювалися для боротьби з ростом і розвитком бактерій, але вони є своєрідною мікробною зброєю, так як 75% включають в себе Actinobacteria. Після перенесення гени бактерії змінюють плазміди. Як наслідок, у людини відбувається перемішування ДНК з ДНК вірусу, що є варіацією мутації.

Читай також: ВЧЕНІ ЗНАЙШЛИ ПРИЧИНУ ПОЯВИ СУПЕРБАКТЕРІЙ, СТІЙКИХ ДО АНТИБІОТИКІВa

Після цього, ліки перестають діяти на вірус. При детальному аналізі були виявлені чіткі механізми розвитку ряду генів, оскільки гени бактерії буквально вписуються в генотип людини.

Фото: © DTU/DTU Biosustain