26.03.2019
Групі іноземних дослідників вперше вдалося довести, що нічне світло може спровокувати поширення раку молочної залози на кістки.
На думку фахівців, надлишок освітлення ночами викликає збій циркадних ритмів, що, в свою чергу, викликає ускладнення онкологічних захворювань. Занадто освітлена спальня, стрес, світло від мобільних гаджетів – все це порушує сон і погіршує здоров’я. Про це пише Medical XPress.
Вчені відзначають, що багато пацієнтів, яким діагностують рак грудей, відчувають на собі вплив нічного світла. Їх сон псується в результаті стресу, і вони частіше вдаються до смартфонів і комп’ютерів, щоб провести безсонний час.
Читай також: НІЧНЕ ГОЛОДУВАННЯ МОЖЕ ЗАПОБІГТИ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ — ВЧЕНІ
В ході дослідження, лабораторних мишей поділили на дві групи і тримали їх на світлі по 12 годин на добу. Після 12-годинного перебування на світлі гризунів з першої групи занурювали в темряву, а ну, другу групу поміщали в умови слабкого нічного освітлення.
Рентгенівські знімки показали, що у мишей, під впливом циклу світло/тьмяне світло, пухлини були набагато більші, а також збільшилося ураження кістки порівняно з мишами, які перебували в стандартному циклі світло/темрява.