24.11.2016
Науковці з університету Дюка в Дареме простежили за змінами розриву в типовій тривалості життя між сильною і слабкою статтю протягом останніх 250 років.
Вчені пов’язують це з тим, що у чоловіка є тільки одна Х-хромосома, а ще один набір генів, це робить чоловіків не менш схильним до мутацій.
Ця робота підтвердила, що в розвинених країнах тривалість життя подвоїлася: якщо на початку 19 століття люди з працею доживали до 40, то зараз в середньому живуть 80 років і більше. Однак розрив у тривалості життя чоловіків і жінок залишився майже незмінним – і сьогодні, і багато років тому жінки живуть в середньому на 3-4 роки довше, ніж представники сильної статі.
І цей розрив існує як у жителів розвинених країн, так і у диких племен, і навіть у досліджуваних приматів.
Читай також: Вчені з’ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків
Але між розвиненими європейцями і представниками, наприклад, африканських племен хадза і американських індіанців ахе, існує дворазова відмінність в тривалості життя, що пояснюється розвиненою актуальною для нашого часу медициною в європейських країнах у порівнянні з умовами кам’яного віку в зазначених племенах. Ця різниця зберігається при зіставленні відповідних за умовами життя європейців, громадян африканських племен і вищих приматів.
Фото: uapress.info