Обряд Схоронення часнику
Початок у «Від чого оберігає часник?»
Напередодні Вовчого дня в певній хаті збираються десятеро-дванадцятеро парубків. Хлопці повинні заздалегідь найняти музикантів, а дівчата — принести все необхідне для обряду.
У кутку ставлять стіл, накритий в тою скатертиною. Принесене дівчатами частування розставляють на столі, а потім запалюють свічку. Праворуч і ліворуч від столу стають дві старі бабці, які стерегли залишені на ньому припаси.
Музиканти грають на скрипках, хлопці та дівчата до півночі співають пісні, а з півночі до ранку танцюють.
Та щойно перші промені сонця падають на землю, один з хлопців забирає зі столу харчі, що їх усю ніч сумлінно стерегли бабці, складає їх на тацю або у ночви і лише тоді виходить у двір, а за ним і всі присутні.
Парубок з тацею, накритою вишитим рушником, стає у центрі хороводу і виконує танець часнику. Після виконання цього танцю всі знову заходять у дім, і дівчата роздають хлопцям їжу з таці. Після цього молодь розходиться.
Читай:Від чого оберігає часник?
Часник, що був «освячений» під час нічного обряду, називається охоронним. Він є не лише найкращим засобом проти хвороб навесні його посадять у землю «на ліки».
Жінки у Вовчий день виготовляють один надійний засіб проти стригоїв — ковашу. Це напій, настояний на суміші кукурудзяного та пшеничного борошна. Ковашу роздають сусідам у посуді, який ті приносять із собою. Напій дають і худобі, оскільки вважається, що корова, скуштувши його, дає більше молока.
Вовчий день румуни відзначають ще і для того, щоб убезпечити себе від чуми. Діти зрізують гілки винограду, груш, яблунь, черешень і ставлять їх у відро з гарячою водою. Таке відро прикрашають і залишають стояти до Нового року.