Одним, мабуть, з найскандальніших у світі свят, яке звинувачують і в сатанинській символіці, і в надмірній американізації є Хеллоуїн. Звідки ж насправді бере свої початки Хеллоуїн? Як це свято стало таким, як зараз? Чи потрібно його святкувати, головне як?
Соуїн
У давнину варвари обрали для відліку Нового Року 1 листопада. У цей час завершували збір урожаю. У двері стукала зима, яка у північних народів асоціювалася зі смертю. Стародавні племена вірили, що в ніч на Новий Рік відкривається кордон між світами мертвих і живих. Для того щоб не стати здобиччю злих духів, люди одягалися якомога страшніше: в шкури та голови тварин, сподіваючись таким чином залякати привидів. Цей день кельти (одне з найвідоміших варварських племен), власне звідки й походить святкування всім сьогодні відомого Хеллоїна, називали Соуїн.
Читай: Східні традиції святкування Хеллоуїну
День Всіх Святих
З приходом християнства у Європу змінилася лише назва свята, але його суть залишилась. Дійство поклоніння присвятили Ісусу та Марії, щоб люди продовжували молитися до них, але вже за іншою легендою…
У VІІ столітті папа Григорій ІІІ затвердив введення Дня всіх Святих, з метою замінити язичницький фестиваль поклоніння мертвим.
Читай: Головний символ Хеллоуїну
Таким чином, 31 жовтня отримало назву All Hallows’ Eve, а пізніше Halloween (“hallow” – з англ. «святий»).
До речі, у Західній частині України в перший тиждень листопада (з 1 по 7) ушановують померлих.
Інші версії назви свята
Ірландці під час еміграції до США привезли з собою традицію вирізати середину з ріпи та поміщати туди свічки чи вуглики. Ці своєрідні фігури розміщували перед порогом будинку ззовні для відлякування темних сил. Однак винахідливі ірландці швидко зрозуміли, що Джека-Світильника набагато зручніше вирізати з гарбуза, який поширений на новій Батьківщині. Традиція швидко набула популярності серед усіх американців, і невдовзі Джек став чи не найвідомішим символом Хеллоуїна.