Новий рік у Японії (Частина 2)

Новий рік в ЯпоніїФото: zamorjami.ruЯпонці зустрічають новорічні свята в родинному колі

До дверей будинків зазвичай прикріплюється солом’яна мотузка, в яку вплетені різноколірні паперові смужки, а поряд неодмінно мандарин — символ добробуту та процвітання.

У передноворічні дні на вулицях з’являється більше (ніж завжди) людей, що сидять біля маленьких столиків, на яких стоїть щось схоже на лотерейний барабан. Це ворожбити, які за певну плату розкажуть про ваше майбутнє. Іноді на такому столику стоїть запалена свічка. У багатьох храмах можна придбати написане пророкування долі.

У кухні господині зайняті приготуванням традиційних новорічних страв, — а готується їх сила-силенна! Майбутнє багатство родини, за віруваннями японців, визначається не великою кількістю їжі та питва, а різноманітністю страв, нехай навіть у мізерних кількостях.

Увечері в останній день старого року вся родина збирається для того, щоб поїсти собу — довгу тонку локшину з гречаного борошна. При цьому всі стежать за тим, чи довго тягнеться соба. Якщо вона тягнеться добре, це означає, що в домі збережеться добробут.

Читай:Більші граблі — більше щастя

За народними повір’ями японців, від того, як ти виконаєш ту чи іншу справу у перший день року залежатиме те, як ти проживеш цілий рік. Тому всі намагаються прокинутися якомога раніше і дотриматись усіх необхідних ритуалів. Умившись «молодою» водою, вся сім’я вбирається у новий одяг і сідає за перший у новому році сніданок. А готують його спеціально: це бобовий суп, приправлений овочами, з куркою або рибою. До нього подають солені овочі та пиріжки з рису.

Велике значення надається першому сну у Новому році. Якщо уві сні побачите кораблі, завантажені скарбами, — провісники багатства, достатку. Для цього під подушку навіть кладуть маленькі кораблики.

Новорічні свята — це ще й час розваг. Погода у цю пору року найчастіше буває вітряною, і хлопчаки запускають у небо різнокольорових повітряних зміїв. А дівчатка тим часом грають у популярну ще з давніх-давен гру: ставши у коло, відбивають дерев’яними дощечками різнокольорові волани. На того з гравців, хто впустить волан, чекає покарання — йому можуть навіть розмалю¬вати тушшю або фломастером обличчя.

Японцям завжди шкода розлучатися з новорічним святом, тому частенько вони намагаються якось його продовжити і саме прощання перетворити на свято.

newscomua