Поради для оратора-початківця
Люди, що стикаються з публічними виступами часто не мають потрібної підготовки. Саме через це часто бачимо, що виступаючого важко сприйняти. Мабуть, цікаво прочитати поради для оратора-початківця. Вони стануть у пригоді й іншим виступаючим
Поради для-оратора початківця, або для тих, на кого очікують публічні виступи.
1. Читайте багато різноманітної літератури. Найкраще розпочати з класика (хоча б рівень шкільної програми). Читайте не поспішаючи, вдивляйтесь на побудову кожного речення.
2. Кожного дня працюйте над тим, щоби виключити зі свого мовлення слова-паразити: «ну», «ем-м», «той», «коротше» тощо. Намагайтесь використовувати прості фрази, не висловлюйте сильних емоцій. Говоріть не поспішаючи.
3. Слідкуйте за темпом мовлення. Монотонний сприймається дуже нудно. Вносьте у свій виступ паузи, емоції, але не сильні.
4. Під час розмови використовуйте різноманітні крилаті вислови. метафори, порівняння. Це допомагає оживити ваше мовлення. Пам’ятайте про гумор, який також є могутньою зброєю для сприйняття вашого виступу.
5. Намагайтесь проводити тренування у широкому колі знайомств. Забудьте про скромність, коли вас просять виголосити тост чи привітання публічно.
6. Найцікавіша порада-вправа: тренуйтесь на побутових речах. Наприклад, впродовж 5 хвилин розповідайте каструлі свій виступ, використовуючи лише літературну мову. З часом ви натренуєтесь, що й не знадобиться ця вправа.
Запам’ятайте найголовніше: черпайте інформацію з усіх-усюд (газети, журнали, книги).
  Фахівці запевняють, що місяця достатньо, щоби підвищити ефективність мовлення та публічних виступів.