Прикраси древніх єгиптян були виготовлені з уламків метеоритів
Єгипетські прикраси виготовлені з уламків метеоритів. Про це стало відомо завдяки новому дослідженню, об’єктом якого виступили стародовні єгипетські буси, які знайшли у п’ятитисячолітній гробниці.
Згідно результатів дослідження єгипетські буси виготовили із залізних уламків метеоритів, що впали на планету із космосу. Древні прикраси є відомими залізними артефактами у світі та були створені стародавніми «ювелірами» близько 2000 років ще до початку залізного віку в Єгипті.
Дев’ять бусин у формі трубочок знайшли у 1911 році в стародавньому поховальному гробі недалеко від поселення Аль-Гірза, що знаходиться приблизно за 5 100 км на південь від Каїра. Так вважає і головний автор дослідження професор археологічного відділу лондонського Юніверсіті-коледжу в Катарі Тіло Рехрен. Гробниця, за словами вчених, датується з 200 року до н.е. У ній знайшли залишки підлітка та кольє. Прикраса, як виявилось, виготовлена із залізних бусин в поєднанні з дорогоцінними каменями та іншими металами, в тому числі і золотом.
Раніше під час ще одного дослідження була виявлена висока концентрація нікеля у прикрасі, що є ознакою залізних метеоритів.
Однак досліди потребують статочного підтвердження про космічне походження стародавньої єгипетської прикраси. Чи може міститись така велика кількість нікелю в залізі, яке виготовила людина? За допомогою сканування бусин світлом нейтронів і гама-променів вчені виявили високу концентрацію кобальту, германію і фосфору. До того ж усі ці елементи були розміщені таким чином як і у залізних метеоритах.