Міфи про лідерів (продовження)

У попередній статті ми розглянули та СПРОСТУВАЛИ деякі міфи про лідерів. Питання лідерства в усіх на слуху. З кожним днем з’являється відчуття того, що лідерами можна стати, набуваючи певних рис характеру

лідерФото: stotskie.comЛідерству можна навчитися

Міф «Лідер — людина титулу, звання, може займати високу посаду»

&nbsp Справжнє лідерство не залежить від посади. В основі цієї риси характеру — діяльність, ефективність і можливості. Відомі приклади, коли лідерів призначали на певну посаду, а вони не володіли потрібними якостями, в результаті бізнес приносив збитки.

Кращі компанії намагаються виявити і «виростити» стільки лідерів, наскільки це можна зробити. Практикують не призначати лідерів, а людям, які набувають потрібних якостей, самим себе проявити. Як це працює? Наприклад, лідером вважають ту людину, яка змогла зацікавити інших своїми поглядами, змотивувати їх, заслужити повагу, а найголовніше — виконувати роботу на належному рівні, що, в результаті, приводить компанію до успіху.

Читай:Лідерство

Міф «Гарні лідери мають більш високий рівень освіти, ніж інші люди»

&nbsp Не існує зв’язку між кількістю дипломів, їх престижністю та рівнем лідерських якостей. Якщо справа доходить до керівництва людьми, то найкращий вчитель — досвід. Сьогодні афористичною стала фраза «Навчання — вивчення правил, досвід — вивчення винятків, а лідери встановлюють свої правила».

Також по темі:Ще раз про лідерів

Кажуть, що формальна освіта дозволяє заробити на харчування, самоосвіта принесе гроші, а свобода дій — владу. Відомо, що великі гуру бізнесу не мають навіть університетського диплому, оскільки розвивали свої ідеї.

&nbsp Як бачите, лідерству можна навчитися

newscomua