Емоційний інтелект

Емоційний інтелект EQФото: worthywealthywise.comРівень емоційного інтелекту напряму впливає на успішність людини в багатьох сферах життя

Саме поняття «емоційний інтелект» виникло у 1993 році. Американські психологи Пітер Саловей і Джон Майер доводили, що люди з високим рівнем емоційного інтелекту досягають успіху в багатьох сферах життя. Вони хотіли довести думку, яка до того лише протиставлялась, — емоції та інтелект тісно доповнюють одне одного. У них з’явився однодумець — Даніел Гоулмен (згодом став видатним бізнесменом), який виділяє п’ять складників емоційного інтелекту на роботі.

1. Самоусвідомлення. Людина, яка має високі показники емоційного інтелекту, знає свої емоції, до яких наслідків вони можуть привести. Вона розуміє їх сильні та слабкі сторони і використовує це у професійній діяльності.

2. Самодисципліна. Людина не лише вивчила свої емоції, а навчилась ними керувати. Володіючи самодисципліною, можна все-таки навчитись спершу подумати, а потім робити.

3. Мотивація. Енергійне та наполегливе досягнення поставленої мети. Люди, які спроможні себе мотивувати, зажди оптимістичні, навіть у моментах, коли щось йде не так.

Читай також:Підвищення рівня емоційного інтелекту — EQ

4. Емпатія. Людина повинна навчитись ставити себе на місце співрозмовника. При прийнятті рішень потрібно враховувати почуття та емоції інших.

5. Комунікабельність. Це не просто вміння говорити привітно. Насправді комунікабельною є та людина, що може розмовляти привітно, сприяючи співпраці для бажаного вам напряму.

Читай:Талант та емоції

Психолог дійшов до висновків, що коли у людини всі названі складові емоційного інтелекту будуть розвинені на високому рівні, то вона досягне висот у кар’єрі.

newscomua