Сміх над собою
Часто трапляється ситуації, коли ми виглядаємо незручно перед іншими, над нами насміхаються оточуючі. Ми почуваємось жахливо, а над нами насміхаються. Вихід є
Кожна людина любить жартувати під різноманітними приводами над кимось. Якщо мова заходить про свою персону, тоді не до жартів. Така позиція неправильна. Коли над вами пожартували, то не має гіршої позиції, ніж ображатись чи дутись. Необхідно навчитись жартувати над собою. Коли ви усвідомлюєте, що з вас сміються, то навчіться давати відповідь, не опоненту, а собі: посмійтесь й ВИ над собою. Подивитись на себе збоку з елементом іронії дуже корисно. Психологи кажуть, що саме це вміння робить людину сильнішою, вчить йти по житті впевнено, виходити зі складних ситуацій з гордо піднесеною головою, а не побитим цуценям.
Та потрібно знати межу. Над собою можна посміятись по-доброму, а не шукати відчуття провини. Якщо ви оволодієте цим мистецтвом, то зможете й підняти самооцінку. Для прикладу, хто виглядатиме достойно: людина, яка ховає погляд, коли допустила помилки, неправильно себе повела, чи та, що може пожартувати, дотепно відреагувати на подібне?
У ситуаціях, які вас ставлять у незручне становище, потрібно зняти напругу. Уявіть, що під час зборів шеф при всіх співробітниках обговорює ваші помилки (для грамотного керівника — це груба помилка). Вам образливо, але подивіться на це все крізь призму сміху, визнаючи свої недоліки. Перевірте реакцію! Вона вас здивує.
Ідеалів не існує. Навчіться й ви визнавати свої мінуси з посмішкою. Така позиція тільки допоможе швидше виправитись. Наприклад, знайома натякнула про ваші зайві кг. Ваша відповідь: «Справді, є трохи. Порекомендуй гарну дієту». Погодьтесь, впевнено, а головне — ви не заперечуєте своїх мінусів. Така реакція її вразить.
Смійтесь над собою, такий підхід дозволить більше себе полюбити, а недоліки виправити!