Довгий…довгий ящик, або дедлайн на порозі

Часи студентства — найкраща пора. Багато людей не прощаються й у дорослому житті з головною звичкою студентів — відкладати на останній день. З цим потрібно боротись

ДедлайнФото: isport.uaДедлайн — стрес, що виникає при вирішенні справ в останню хвилину

Ви помітили, що останнім часом відкладаєте справи у довгий ящик, переконуючи себе, що вони втрясуться. Такий підхід несерйозний. Дорослий має чітко усвідомити, що ця позиція не приведе до успіху. Та найбільш небезпечним є стрес, що виникає при вирішенні справ в останню хвилину, у психології цей вид стресу називають дедлайном.

Часто наші цілі є неосяжними, далекими. Треба навчитись щодня робити певний крок для їх втілення, це лише сприятиме плину часу, а процес не здаватиметься нудним.

Прагнення бути ідеалом, зокрема в роботі, також лише сприяє дедлайну. Коли допускаємо думку про те, що робота не може бути ідеальною, то вже не виникає бажання щось робити. Нам необхідно розуміти, що все неможливо виконувати на найвищому рівні. Та спробувати варто. Уявіть, що процес роботи, для прикладу, над проектом вас захопить, результат перевершить усі сподівання. Якщо такого дива не трапилось, зрозумієте, чого вам не вистачило для повної реалізації задуму.

Нерідко сама думка про те, що робота відніме час, який ми можемо провести з друзями чи ріднею, гальмує весь процес. Щоби такого не трапилось, навчіться під час роботи виділити 10 хв на розмову з рідними, в теплу пору року можна прогулятись.

Профілактика дедлайну:

— Страх перед завданням змініть на картинку захоплення від результату.

— Призначте день виконання завдання. У жодному разі не дозволяйте собі його відтягувати.

— Напругу знімайте прогулянкою, навіть коридорами, а не кавою, чи цигаркою.

— Заведіть щоденник, це допоможе самодисциплінуватись.

newscomua