Вчені дослідили нові причини глобального потепління. Рівень океану збільшиться на 4,5 м.
Результати своїх сорокарічних досліджень в районі моря Амундсена в Західній Антарктиді автори опублікували у пресі.
Американськими вченими- дослідниками були також знайдені нові подробиці глобального потепління на Землі, згідно з якими, танути почали шельфові льодовики в західній частині Антарктиди. Це може призвести до підйому води в світовому океані через кілька сотень років більше ніж на три метри.
Нагадаємо, що вчені раніше заявляли, що відбувається глобальне потепління в різних регіонах має свої особливості в різних районах планети через нерівномірність нагрівання земної поверхні.
Процес танення льодовиків, за припущеннями дослідників, став незворотним явищем і може призвести до виникнення ланцюгової реакції по всьому світу. Так, що знаходиться в море Амундсена льодовик Туейтс, за даними вчених з Вашингтона, розтане через три століття, підвищивши в результаті більш ніж на півметра рівень води Світового океану, а це за собою спричинить танення всіх інших шельфових льодовиків.
Глобальне потепління може відбуватися також набагато швидше, ніж це раніше передбачалося, — така думка цілого ряду дослідників, тому в НАСА впевнено вважають, що обов’язково піде ланцюгова реакція після початку танення льодовиків, піднявши на кілька метрів рівень океанської води.
Відбуваються в самій природі процеси, на думку обох експертних груп, стали основною причиною прискорення танення льодовиків. Завдяки вітру піднімаються з глибини океану теплі води, певну роль при цьому відіграє антропогенний фактор, хоча, на думку дослідників, він є не настільки вирішальним.
Про відступ льодовиків на Південному і Північному земних полюсах, а також відступ вічної мерзлоти вчені-дослідники попереджають вже кілька років.
Викиди парникових газів вважаються однією з основних причин такого глобального потепління, а через підвищення температури повітря і води, за припущенням учених-дослідників, кожні сто років рівень Світового океану буде послідовно підніматися на півметра.
Фото: bugaga.ru
По матеріалам: finanso.net