офіс-менеджер

Офіс-менеджер: хто це і чим займається?

05.08.2021

Офіс-менеджер виконує адміністративні, господарські та маркетингові функції. Головне завдання співробітника – забезпечення сприятливого середовища в колективі. Основна складність роботи полягає у величезній кількості інформації, яку потрібно своєчасно обробити і структурувати.

Особливості професії

Вакансія «Офіс-менеджер» відкрита в маленьких і великих компаніях. Такі працівники відповідають за безперебійну роботу офісу, виконуючи дрібну, але важливу роботу. Обов’язки фахівця різноманітні:

  1. Закупівля товарів (канцелярія, побутова хімія, напої та ін.).
  2. Контроль чистоти у приміщенні.
  3. Ведення табеля обліку робочого часу.
  4. Оформлення перепусток, підготовка ділових зустрічей.
  5. Перевірка роботи техніки і виклик фахівців для її обслуговування (ремонт, заміна комплектуючих).
  6. Облік грошових коштів, які йдуть на потреби офісу.
  7. Адміністративно-господарська робота.
  8. Прийом і реєстрація пошти, її розподіл.
  9. Зустріч гостей.
  10. Відповідь на дзвінки.
  11. Організація свят, закупівля подарунків, зберігання даних щодо співробітників.
  12. Робота з документами.

Перелік обов’язків залежить від рівня компанії, в якій офіс-менеджер працює. Іноді робота може бути пов’язана тільки з прийомом дзвінків/кореспонденції, в інших випадках співробітник виконує всі вищезазначені обов’язки і дрібні прохання керівництва.

Місце роботи

Щоб дізнатися про всі вакансії на посаду офіс-менеджера, достатньо відвідати сайт з пошуку роботи, обрати потрібний варіант і надіслати резюме. Спеціаліст може працевлаштуватися на підприємство, у дрібні і великі організації, які потребують обліку документації, прийому/відправлення кореспонденції і зустрічі гостей. Головна вимога – розуміння специфіки роботи, яку виконують співробітники компанії.

Плюси і мінуси професії

Офіс-менеджер – представник, який вміє працювати з людьми, бути ввічливим і має гарне виховання. Беззаперечна перевага – знання основ психології.

Плюси:

  • різноманітна, цікава і нескладна робота;
  • відсутність складнощів з працевлаштуванням;
  • непоганий кар’єрний старт для студентів і випускників, які хочуть отримати адміністративний досвід і запис у трудовій книжці;
  • пристойна заробітна платня у досвідчених фахівців.

Мінуси:

  • мінімальний рівень фінансової винагороди для новачків;
  • висока відповідальність і багато обов’язків;
  • ймовірність виконання особистих прохань від керівництва, окрім основних робочих вимог.

Представники цієї професії повинні бути тактовними і відповідальними, адже саме вони координують адміністративну роботу офісу.

Навчання на офіс-менеджера

Професію обирають і студенти, і досвідчені професіонали, що обумовлено великою кількістю вакантних місць. Якщо фахівець бажає отримувати вищу зарплатню, то повинен пройти навчальний курс за фахом «Офіс-менеджер» чи «Діловодство».

До спеціаліста висуваються мінімальні вимоги: бездоганна грамотність, вміння працювати на ПК і з офісною технікою (принтер, факс), вітається досвід роботи.

Керівники віддають перевагу особам, які мають гуманітарну освіту – журналістам, педагогам, архівним працівникам, філологам.

newscomua