Серед слов’янських богів знаходимо одну цікаву деталь. Як виявилось, у їхньому пантеоні є помічниця Перуна, покровителька блискавки та грому, — богиня Перуниця. Припускають, що саме й вона була першим праобразом жінки-воїна у давніх українців.
За переказами, що збереглися завдяки грекам, існувало плем’я амазонок, що жили на території сучасного Криму, Луганської та Донецької областей. Мабуть, тогочас цим воєницям і в голову не могло прийти, що жінку називатимуть слабкою статтю, а її роль буде зведена до параметра «діти, кухня, церква». Слов’янські амазонки або полювали, або воювали.
За іншими легендами, амазонки не зникли. Вони увійшли у племена скіфів. Сьогодні важко перевірити цей факт. Проте історії відомо, що скіфські та сарматські жінки воювали не гірше від чоловіків.
Дослідники згадують, що слов’янки лякали ворогів під час бою, вриваючись у «палкий процес» вправно володіючи мечами.
Численні поховання у повному бойовому (жіночому) спорядженні лише доводять той факт, що жінки-воїни існували. Між іншим, це були молоді дівчати віком до 25 років.
Приємно усвідомлювати, що своїм корінням українські жінки доводять: вони не лише можуть поратись по господарстві, а й воювати з чоловіками!