Кораблі Колумба блукали невідомих водах, і невідомо, чим би закінчилась ця подорож і чи була б відкрита цього разу Америка, якби не птахи, що з’явилися надвечір, перед заходом сонця. Побачивши їх, моряки зрозуміли, що птахи летять на ночівлю до берега, і направили свої кораблі за пташиними зграями.
Птахи, що вказали шлях Клумбу — папуги, — допомогли відкрити Америку. У деяких місцях Америки, Австралії, Африки і Південної Азії вони такі ж звичайні, як у нас голуби, ворони, горобці. Хоча нам, жителям європейської частини, важко уявити собі у небі яскраву зграю папуг!
Папуги — дуже красиві птахи. Вони легко приручаються, і там, де папуг багато, вони живуть у помешканнях як свійські птахи, граються з дітьми, забавлять своїми «акробатичними номерами».
Деякі види, завдяки своїй пам’яті, слуху і великій рухливості язика, «вміють говорити», запам’ятовують і відтворюють слова і цілі фрази. Роблять це вони несвідомо, лише наслідуючи людський голос, так само, як запам’ятовують і відтворюють інші звуки. Власний голос папуги дуже неприємний, а коли кричить велика зграя, звуки стають нестерпними.
Людина — головний ворог папуг. Серед тварин у них ворогів небагато: великі сильні дзьоби, що здатні перекусити дротину, служать їм надійним захистом. Цікаво, що папуги — родичі нашої зозулі, у них однакова будова пальців на ногах. Однак, на відміну від зозулі, папуги — турботливі батьки. Вони влаштовують гнізда у дуплах, по черзі сидять на яйцях і годують пташенят навіть тоді, коли ті вже вміють вилітати з гнізда.
У багатьох з нас вдома живе представник цього барвистого і голосистого племені. Птахи платять добром за добро, цінують любов і увагу людини. А любов людини до «братів своїх менших» збагачує і розкриває тонкі душевні якості, укріплює сили і поліпшує настрій самої людини.