Взаємини протилежних статей завжди мають, м’яко кажучи, певні розбіжності. Не винятком є ґендерні стосунки у бізнес-світі.
Чи залежить наша поведінка від статі?
Прийнятною є думка, що жінка за характером емоційніша, вразливіша, а тому, й чутливіша до стресу. Дослідження психологів показали, що реакція бізнес-леді і бізнесмена в ідентичних конфліктних ситуаціях різна. Представниці прекрасної половини людства легше переносять стрес, у порівнянні з протилежною частиною. Такі результати можна пояснити й психологічними відмінностями між ними. Чоловік інколи перебільшує свої успіхи, свої організаторські здібності, а часто й місце в колективі, яке він насправді посідає. Жінка таким речам особливої уваги не надає.
Можна навести ще безліч переваг, які мають жінки у бізнесі. Та незважаючи на це, навіть у 21 столітті жінка сприймається як слабка, залежна. Так, погрішності, на які не звертають уваги чоловікам у бізнесі, то жінкам не вибачають. Тому й жінки нерідко хочуть присвоїти чоловічий стиль при веденні справ. Накопичення жінками чоловічих рис характеру є однією з проблем ділового світу. Авторитаризм, агресія, жорсткість — найяскравіші риси чоловіків в бізнесі, які легко хочуть увібрати жінки. Мабуть, це пов’язано з відсутністю у сфері ділового світу цивілізованих відносин, етики та культури. Але й цілком ймовірно, що це відбувається через відсутність певного зразка для поведінки жінки-підприємця.
Це не може позначитись на особистому житті прекрасної половини. Для прикладу, важко уявити залізну бізнесменку, яка, вийшовши за поріг офісу, може перетворитися на м’яку та люблячу дружину, турботливу мати.
Хоча… Сучасна представниця жіночої статі, мабуть, зможе впоратись зі всіма обов’язками!!!
То все-таки варто вживати сполучення «слабка частина людства»?