Профілактика проти маніпуляції

МаніпуляціїФото: instantshift.comПлітки і лестощі — найчастіші прийоми маніпуляторів

Одна з улюблених ігор маніпуляторів називається «слабό». Пам’ятайте, нічого доброго й корисного у такий спосіб вам ніхто не запропонує. І якщо ви дійсно не хочете робити чогось, не робіть. Спокійна поведінка — найкращий щит.

Інший спосіб маніпуляції — лестощі. Пам’ятаєте, що сталось з вороною, коли лисиця почала її хвалити? Вона залишилася без сиру. Тому якщо хтось починає співати вам на вухо, який ви чудовий, надзвичайний, сміливий (або: яка ти красива й розумна, і вдягаєшся ти бездоганно), порадьтеся зі своєю совістю. Той, хто вас хвалить незаслужено, аж ніяк не бажає вам добра. Йому від вас щось потрібно, тому постарайтеся здогадатися, що саме.

Плітки — ще одна зброя з арсеналу маніпуляторів. Ними охоче користуються, коли хочуть посварити друзів. Як приклад, стара африканська притча про лева, антилопу та гієну. Потрібно зрозуміти, що спершу потрібно з друзями ніж лаятися з друзями поговорити, а не «нападати» через плітки. А потім разом відшукати того, хто розносить плітки…

Читай:Маніпулятори — хто це такі?

Не всі маніпулятори «працюють» на поганих почуттях. Іноді доводиться почути: «Якщо ти і справді моя подруга, то більше не розмовляй з … . Ми з нею посварилися!» Хто ж не хоче бути гарним другом або гарною подругою? Втім можете бути впевнені: маніпулятор щоразу вимагатиме вас усе нових і нових «жертв». Тому краше його відразу ж зупинити. Скажімо, так: «Посварилися? То помиріться, я вам допоможу. А з … я розмовлятиму, бо вона мені така ж подруга, як і ти».

Маніпуляторами (найчастіше — несвідомо) бувають зовсім маленькі діти. Вони дуже швидко розуміють, як поводитися, щоб отримати певний результат. Хочеться, щоб мама була поруч, — треба вдати, ніби щось болить. Дехто добре прикидається хворим, що через деякий час і справді починає хворіти.

Неможливо перелічити всі прийоми, якими користуються маніпулятори. Але далеко не всі поводяться таким чином.

newscomua