Маланка чи Меланія

МаланкаФото: molbuk.uaМаланку святкують 14 січня

Українці у ніч з 13 на 14 січня (на деяких територіях тільки 14 січня) святкують Маланку. В Україні церковна традиція співпадає з народною — Щедрим вечором.

Вперше згадують про Меланію Римлянку у кінці ІV — на початку V століття від Різдва Христового. Меланія народилась в родині римського сенатора. У 18 років після смерті батьків дівчина отримала величезний спадок. Вона одружилась з Апініаном, якому було 24 роки. Доля приготувала жорстоке випробовування для них — смерть дітей. Після цього подружжя обіцяє служити Господу. Вони продають майно, а за кошти піклуються про бідних, дітей-сиріт. Меланія створила невелику кількість чоловічих і жіночих монастирів. Життя цієї жінки слугує прикладом покірності та служінню Божій волі. Меланія також впроваджувала християнську віру у багатьох народів.

Читай продовження:Традиції на свято Маланки

Українці Маланку вважають покровителькою молодих дівчат. Свято у її честь з’явилось у календарі приблизно у середині ХІІІ століття. На жаль, склалась традиція святкувати його за язичницьками традиціями, а Меланію уподібнювали до богинь, що піклуються про домашнє вогнище і загалом жінок.

В Україні це свято має безліч традицій, навіть у кожному регіоні має відмінні риси. Про це читайте у наступній статті.

newscomua