Як боротись з хамством
На превеликий жаль, нам завжди доводиться зустрічатись з цієї неприємною ситуацією. Як знаємо, неосвічені люди почнуть сваритись чи штовхатись. Та інша група людей спроможна і бажає мудро боротись з хамством. Отже, сьогодні про те, як боротись з хамством
Багато людей вчаться «ковтати» хамство. Попередження: це небезпечно для здоров’я, оскільки ви не даєте можливості своїм емоціям вийти у зовнішній світ, а таким чином очистити вашу нервову систему.
Є декілька способів, що допоможуть грамотно вийти з конфліктних ситуацій.
1. Зіграйте «дурника»
Підходить для родичів старшого віку, колег, незнайомців. Коли почуєте «Розляглась тут…», впіймайте погляд співрозмовника, ввічливо уточнивши: «Що ви маєте на увазі? Мабуть, ви хочете сказати, що час пересісти на інше місце». В більшості випадків розмова у цьому місці обривається. Якщо ж не обірвалась, то продовжуйте за принципом «впіймати на слові та діставати».
2. Тією ж зброєю
Погодьтеся зі словами грубіяна, як би для вас дивно і дико ці настанови звучали. З часом попросіть людину, яка щойно розпиналась про життя важке, несправедливість, допомогти вам. Для прикладу, постежити за коляскою, поки ви з малечею насолоджуєтесь іграми. Під час цього процесу «підтакуйте» про важке життя.
Читай також:Чарівне слово — дякую!
3. Шукайте сенс в хамстві
Боротись з хамством потрібно так, щоби знайти у ньому раціональність. Найчастіше це стосується людей, у яких начальник може через свій поганий настрій зіпсувати його своїм підлеглим. У вас є декілька варіантів: 1) змовчати, бо це ж шеф; 2) сказати свою думку, але ви ризикуєте втратити роботу; 3)для найсміливіших — кажете шефові, що вам прикро, та ви не можете працювати в таких умовах, де вас принижують. Наголошуєте начальникові, що він може вас звільнити, та краще пошукати інший спосіб співпраці. Закінчуйте реплікою: «Що я повинен зробити для того, щоби ситуація змінилась?» Після цього реакція має бути неочікуваною. Мудрий начальник оцінить цей крок.
Як бачите, боротись з хамством можна грамотно, не завдаючи цими способами психологічного конфлікту з собою.