Депресія призводить до прискореного старіння організму - New-s.com.ua
New-s.com.ua

Депресія призводить до прискореного старіння організму

Депресія призводить до скорішого старіння та більшої схильності до захворювань.

Фото: dovira.infoДепресія негативно впливає на людину та призводить до прискорення старіння

Журнал Molecular Psychiatry опублікував статтю, в якій описав причини та наслідки депресії. Депресія негативно впливає на людину та призводить до прискорення старіння, скорочуючи в людських клітинах особливі ділянки ДНК, що захищають молекулу від пошкоджень.

Йосин Верхувен, яка працює в Амстердамському вільному університеті, розповіла, що старіння прискорюється через муки, які відчуває людина під час депресії.

Верхувен та працівники університету виміряли довжину теломер (регіон ДНК) у 1900 осіб, що відчували депресію в будь-який період свого життя, і у 500 людей, що не були схильні до депресії. Вік піддослідних становив від 18 до 65 років.

Теломера — регіон ДНК, що складається із великого числа повторів та розташований на кінці лінійної хромосоми. Основна роль теломер — буфер ДНК. При кожному розподілі клітини вони стають коротшими , коли їх довжини виявляється недостатньо для нового поділу, клітина гине. Учені дослідили, що теломери у людей які страждали депресією були коротшими, ніж у людей які ніколи не відчували «душевні муки». При цьому, чим сильніше були симптоми психічного розладу і чим довше вони зберігалися, тим коротше були теломери.

Довжину теломер вчені заміряють за кількістю складових їх «будівельних блоків» ДНК. Довжина теломер, яка повинна бути у здорової людини в середньому становить 5540 пар основ. Рік життя в середньому вкорочує теломери на 14 таких пар. Учені дослідили, що у піддослідних, які страждали депресією, в середньому довжина теломер становила 5460 пар основ. Тобто, прискорювалось старіння людини на декілька років.

Також вчені знайшли зв’язок депресії із частими захворюваннями.

По матеріалам:ВсеНовости