Моржування - New-s.com.ua
New-s.com.ua

Моржування

Фото: vinnycya.comМоржування — це мистецтво

Нероздільно зі святом Богоявлення пов’язаний процес моржування. Зародки цього процесу знаходимо ще в Київській Русі. Крім того, що люди набирали священну воду в посуди, найсміливіші занурювались, щоби омитись від гріхів.

Наприкінці 19 ст. моржування було описане у в медичній науці. Автор книги був священиком, є твердження, що саме через купання у холодній воді він вилікувався від своїх недуг. Себастьян Кнейп проаналізував, як лікує холодна вода. Він доводив, що ходіння босоніж по росі, снігу, холодному камінню, а найголовніше — купання у холодній воді виліковує від гіпертонії до головних болів. Від книги Кнейпа розпочалась практика моржування. Чому ж не всі можуть бути моржами?

Пояснення просте. Кожен з нас має страх перед холодною водою від дитинства. Відомо: лікування холодною водою знижує ймовірність захворювань простудними болячками. Як ж це відбувається?

Найголовніша умова — позитивно налаштуватись на моржування. Саме такі думки допоможуть отримати найбільше задоволення від моржування.

Викид адреналіну відбувається саме тоді, коли людина занурюється у холодну воду. Згаданий гормон прискорює серцебиття, покращує імунітет, сприяє виробленню тепла.

Моржі занурюються у воду лише на 1 — 2 хв. Організм не має часу переохолодитись, а навпаки — з’являється внутрішній жар. Якщо моржування продовжити, то тепло людини може вийти з організму, може наступити переохолодження, яке вже небезпечне.

При усвідомленні користі моржування у людини виробляються гормони задоволення.