Комп’ютери утворюють навколо себе особливе іонізуюче випромінювання (чим старіша модель — тим воно гірше впливає на організм). Внаслідок цього з’являється нова хвороба — зубний некроз. Виникає питання, як? Ми ж не сидимо за комп’ютерними моніторами з відкритими ротами. То яким способом електронний геній впливає на наші зуби?
Стоматологи пояснюють: через постійну іонізацію відбувається порушення функціонування клітин, особливо — зубів. Результат постійної роботи за комп’ютером — й інші болячки: порушення кровообігу, нервове напруження, зниження роботи опорно-рухового апарату, а про режим харчування — й не варто нагадувати!!!
Власне збір вище перечисленого призвів до хвороби сьогодення — комп’ютерний некроз зубів.
Некроз розвивається поступово. Найперший симптом — втрата блиску, з часом — пігментація. Людина, яка дуже близько сидить за комп’ютером, відчуває сухість в роті, емаль стає м’якою. Важливо пам’ятати: при цій хворобі людина болю не відчуває!!!
Читай:Комп’ютер і діти
Що ж робити? Найважливіше у профілактиці — збалансоване харчування, у раціон необхідно включити: сир, рибу, овочі, горіхи, кисло-молочні продукти, хліб з зерен грубого помелу. Про друзів – солодощів краще забути, цитрусовими теж не потрібно захоплюватись, бо вони у своєму вмісті мають кислоту, яка пришвидшує розвиток цієї хвороби. Якщо ви зауважили, що зуби втратили блиск, використовуйте пасту, яка містить велику кількість фтору.