Пишемо і говоримо правильно. Аналіз кращих словників онлайн
Словник онлайн. Правильне написання та вимова слів. Аналіз кращих словників в мережі інтернет. Інтеренет словники
Більшість українців усвідомлюють, що володіння рідною мовою у них на низькому рівні. Про що можна говорити, якщо головні керівники країни калічать українську мову. Яка б це не була сумна картина, все-таки є люди, що прагнуть володіти і знати рідну державну мову на високому рівні.
Є безліч способів покращити свій рівень володіння українською мовою: довідники, радіо-і телепередачі, статті у журналах, аби лише бажання. Якщо ж ви теж вирішили дізнатись про правильне написання та вимову слів, то у цьому вам допоможе Інтернет. Мабуть, на сьогодні це найзручніший спосіб. На щастя, сьогодні можна знайти різноманітні сайти, на яких розміщені цікаві види словників. Погодьтесь, це зручно. Адже не потрібно скрізь носити з собою томи тлумачних чи орфографічних словників. Хоч лексикографічна база словників української мови знаходиться на значно нижчому рівні, у порівнянні з сусідськими мовами, нам є чим похвалитись.
Пропонуємо вам сайти, на яких ми провели аналіз кращих словників. Мова йтиме про українські тлумачні, орфографічні, словники синонімів, антонімів тощо. Словники-перекладачі заслуговують окремої статті.
lcorp.ulif.org.ua — український лінгвістичний портал. На цьому порталі найбільша кількість лексичних одиниць. Окрім того, що ви дізнаєтесь граматичні форми слова, ви зможете знайти його синоніми та фразеологізми, що містять у собі слово, яке ви шукаєте.
rozum.org.ua — сайт, на якому можна знайти різноманітні види онлайн-словників: словник іншомовних слів, антисуржик, орфографічний словник, словник синонімів, словник фразеологічних синонімів. Пошук здійснюється за допомогою віконечка та алфавіту.
sum.in.ua — сайт, на якому розміщено онлайн-версію словника української мови в 11 томах. Сам словник було видано у період з 1970 до 1980 року. Цю працю вважають першим тлумачним словником української мови. Цей словник допомагає тим, хто шукає тлумачення не лише загальновживаної, а застарілої лексики.
slovopedia.org.ua — сайт, на якому ви знайдете різноманітні онлайн-словники української мови: універсальний словник-енциклопедія, фразеологічний словник української мови, українсько-російський словник, словник синонімів Полюги, словник іншомовник слів, уроки державної мови (з газети «Хрещатик»), словник англіцизмів, економічна енциклопедія, неправильно — правильно (Волощак), «Як ми говоримо» Антоненка-Давидовича, крилаті вислови, стилістичні терміни, енциклопедія політичної думки тощо.
chak-chy-pravylno-my-hovorymo.wikidot.com — сайт, що допомагає з’ясувати, як правильно. Це електронна версія посібника Євгенії Чак. Стане у пригоді, якщо ми сумніваємось у вживанні слова у певному контексті. Слова розташовано в алфавітному порядку, що допомагає швидко зорієнтуватись на пошуки потрібного.
slovnyk.ua — сайт, на якому ви знайдете потрібну словоформу та правильне написання певного слова. На сайті розміщено понад 260 000 слів. Для зручності пошуку вам допоможе віконечко та алфавіт.
Если же вы не успели пересмотреть свою любимую спортивную телепрограмму, то не страшно. Многые тв-каналы имеют свои сайты, где вы сможете прочитать свежие новости про спорт в Украине и мире.
liknep.com.ua — сайт, що не присвячений лише словникам. Тут можна знайти твори українських класиків, переписуватись з однодумцями, а головне — багато порад щодо правильного володіння українською мовою. Серед багатьох рубрик особливою є словники. У пригоді для людей, що спеціалізовано вивчають українську мову, стануть цікавинки, що пов’язані з історією та розвитком української мови.